Ekrem İmamoğlu tarafını seçti. HDP'li Pervin Buldan'la birlikte ağaç dikti

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajıyla İYİ Parti'den büyük tepki gören İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Büyükçekmece'de ‘8 Mart Hatıra Ormanı’ açılışına HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile birlikte katıldı. Buldan ile birlikte fidan diken İmamoğlu'na eşi Dilek İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti. İmamoğlu, tepki çeken mesajı ile ilgili olarak ise, "Tümüyle iyi duygular ile yazılmıştır mesajımız. Sağında, solunda, arkasında kimse bir şey aramasın. İçi tamamen iyi duygularla doludur" dedi.

Ekrem İmamoğlu tarafını seçti. HDP'li Pervin Buldan'la birlikte ağaç dikti
08 Mart 2021 - 14:34

İYİ Parti lideri Meral Akşener ile HDP Eş Başkanı Pervin Buldan'ı etiketlediği 8 Mart mesajıyla büyük tepki toplayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, HDP'lilerle birlikte Büyükçekmece'de hatıra ormanı açılışı yaptı.

İmamoğlu kendisinin ve eşi Dilek İmamoğlu'nun daveti üzerine  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hatıra Ormanı” açılışına katılan HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, birlikte fidan dikti. Buldan’a HDP milletvekilleri Züleyha Gülüm ve Dilşat Canbaz Kaya ile HDP Kadın Meclisi üyeleri de eşlik ederken, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve çok sayıda CHP üyesi kadın da açılışta yer aldı.

Birlikte yapılan açılış HDP'nin sosyal medya hesabından da paylaşıldı. 

İMAMOĞLU'NDAN TEPKİ ÇEKENJ MESAJ HAKKINDA AÇIKLAMA

Diğer yandan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlamasına gelen tepkilerle ilgili soru üzerine İmamoğlu, "Biz herkesi davet ettik, memleketin her şahsına 83 milyon insan olarak bakıyoruz. Bu memleketin bireyleri olarak bakıyoruz. Tümüyle iyi duygular ile yazılmıştır mesajımız. Sağında, solunda, arkasında kimse bir şey aramasın. İçi tamamen iyi duygularla doludur. İyi duygular kazanır, iyilik kazanır.

Biz bu memleketteki bütün kötü duyguları def etmek istiyoruz. Bölüp parçalamayı, birbirlerini ayrıştırmayı hedef edinen hangi dil varsa bu topraklardan uzak olsun istiyoruz. Tümden bayrağımızın, milli birliğimizin var olması için tek bir vatandaşımızın bile dışında kalmayacağı bir süreç yaşamak istiyoruz. Bu memleket de öyle kuruldu. Hala da o inançla, dimdik ayakta. Allah'ın izniyle bu da olacak.  İyilik kazanır, iyiler kazanır. Kimse iyilikten geri durmasın" diye konuştu. 

Kaynak Yeniçağ: Ekrem İmamoğlu tarafını seçti. HDP’li Pervin Buldan’la birlikte ağaç dikti

YORUMLAR

  • 0 Yorum